קעקועי חינה / קעקועים זמניים – מה לא עושים כשמאוהבים?!

אנשים מקעקעים באיברים שונים בגופם, גלויים ומוצנעים, כאבים, אהבות, פצעים, זיכרונות, תשוקות, געגועים, סודות, חרטות, ייסורים, הבטחות, שבועות, תפילות. הכול.

יש קעקועים שנצרבים כמכווה בבשר החי. אחרים הם מעין שכבת ציפוי שניתנת להסרה. קעקוני חינה. קעקועים זמניים.  יש מי שמאיירים על גופם נחשים, פיות, מלאכים ( לרבות ואולי בעיקר מלאך המוות). יש המאיירים עליו דמויות אהובות, דיוקנאות של אנשיםמפורסמים מתחומים שונים.

Henna tattoosעל מנת לבחור את מיקום הקעקוע בכלל ואת המקעקע המקצועי, שניתן לסמוך על יושרו, על הגינותו, על מקצועיותו ועל זהירותו (מומלץ ואף חיוני לראות עבודות שונות ולשמוע גם עדותם של מקועקעים) של המקעקע;  מקעקע שנוקט בכל האמצעים לשמירה מיטבית על ניקיון והיגיינה, משתמש בכלים חד פעמיים לביצוע הקעקוע ומקפיד על קלה כעל חמורה  בכל הפרוצדורה של הקעקוע. אלא שגם בהינתן כל התשובות לכל השאלות הרלוונטיות שאתם עשויים ואף נדרשים לשאול את עצמכם ואת המקעקע או המקעקעת- עדיין חשוב להבהיר כי האחריות העליונה – והיא הנותנת- חלה עליכם. אתם אחראים לגופכם.

אחת ו... לא לתמיד

היתרון הברור והמובהק של קעקועי חינה הוא הזמניות שלהם הנגזרת מהאפשרות הטכנית להסירם כאשר הנפש נוקעת מהם או כשנמאס להיראות ו/או להרגיש מקועקעים בהם. עם הזמן הופכים הקעקועים לא רק לחלק מהדימוי והתדמית של המקועקעים והאופן שבו הם נתפסים על ידי הזולת אלא לחלק מובנה ובלתי נפרד מאישיותם. בעיקר מי שמקועקעים בסוג קעקוע שנצרב בבשר.

קעקועים זמניים מתאימים למי שרוצים להיראות עם הקעקוע באירוע מסוים אבל אין להם כל כוונה להסתובב עמו לעד. קעקועי חינה מחזיקים כשבועיים- שלושה. 

הגינות המקעקע מחייבת להזהיר בעיקר נערות ונערים מאוהבים שרוצים לקעקע את "אהבת חייהם"- במירכאות ולעתים גם בלעדיהן, על בשרם, אבל נאלצים להיוותר עם הקעקוע גם לאחר שאהבה נמוגה ועמה גם מושאה. בעוד קעקוע קבוע, שמתבצע על ידי החדרת פיגמנט לשכבה התת עורית ואשר הסרתו, אם בכלל ואם וכאשר, עלולה  להיות כרוכה בתהליך מכאיב ויקר, קעקוע זמני עשוי להיות פשרה אבל בהחלט גם פתרון ראוי שיביא לידי ביטוי את הרצון הטבעי של המבקשים להתקעקע מזה ואת חשיבות השמירה על זהירות בכל היבטיה מזה.

חשוב לדעת:

  1. דווקא משום שקעקועי חינה זולים ( מחירם נע בין 10 ל- 20 ₪) חשוב להקפיד על קעקוע באמצעות חומר איכותי ולא אלרגני. קיים בשוק צבע דמוי חינה הנושא תו תקן של מכון הבריאות האמריקני. חומר זה לא גורם לאלרגיה ולזיהומים  והוא משווק בישראל באמצעות משווקים מורשים.
  2. הזהירו את ילדיכם, גם  ואולי בעיקר בגילאי נוער, להימנע מעשיית קעקוע אצל בעלי דוכנים בשווקים שונים, אשר לא ניתן לדעת על אודותיהם ועל אודות החומרים שבהם הם משתמשים דבר וחצי דבר.
  3. בשל הסיכונים הפוטנציאליים הבלתי מבוטלים העלולים להיגרם משימוש לא זהיר, לא מושכל ולא מידתי בחומרים גם לצורך קעקועים זמניים רצוי, מומלץ ואף הכרחי להתייעץ תחילה עם בעל מקצוע בתחום הקעקועים לפני ביצוע הקעקוע.

בשורה התחתונה, אף שההבדל בין קעקוע קבוע לבין קעקוע זמני הוא שונה ומהותי, יש גם קווי השקה בין שני הסוגים. גם קעקוע קל, שטחי, חיצוני וזמני כגון קעקוע חינה צריך להיעשות, אם בכלל, בזהירות מרבית ולאחר בירור ווידוא כי החומר הכימי שיימרח על האיבר המיועד לקעקוע אינו מזיק.