דהיית קעקועים

דהיית קעקועים

נכון, קעקועים שאותם עשיתם, ישארו איתכם לכל החיים. יחד עם זאת ישנו תהליך דהייה מסויים של הקעוקוע. אין טווח זמן אחיד לדהיית קעקועים והדבר תלוי במספר גורמים. מעבר לכך נוכל לומר כי כבר ראינו קעקועים שנראו כחדשים גם לאחר 4 שנים ומנגד קעקועים שנראו דהויים לאחר פחות משנתיים.


הנה לפניכם כמה טיפים שיסייעו לכם בשמירה על צבע הקעקוע ועל מידת החדות שלו לאורך זמן רב יותר.

נסו להמנע מחשיפה לשמש

חשיפה מרובה לשמש גורמת לתהליך דהיית קעקועים מואץ. במדינה כמו ישראל, הידועה בתור מדינה שבה מרבית ימי השנה, השמש קופחת מעל ראשינו, כמעט שלא ניתן להמנע מחשיפה ישירה לשמש. על כן עדיף תמיד לעשות קעקוע במקום שנחשף לשמש כמה שפחות.

בכל מקרה, פרט שחשוב לדעת הוא כי קעקועים צבעוניים נוטים לדהות במהירות רבה יותר מאשר קעקועים שחורים.

רמת המקצועיות של המקעקע

דהיית קעקועים במהירות אופיינית בעיקר לקעקועים אשר נעשו ביד לא מקצועית. מקעקע איכותי ומקצועי לא נמדד רק בכשרון הציור שלו אלא גם (ואולי בעיקר) באיכות העבודה. אם הקעקוע שלכם יעשה על ידי חובבן, כבר תוך זמן קצר למדי יהפוך הקעקוע לדהוי, בשלב ההתחלתי ובהמשך יהפוך לכתם מכוער על גופכם.

עשו לעצמכם טובה ענקית והשקיעו במציאת מקעקע מקצועי, מוכר ובעל תיק עבודות גדול ומרשים.

טיפול נכון בקעקוע

טיפול נכון באיזור הקעקוע, בעיקר בתקופה הראשונה, יכול לקבוע במידה רבה את קצב הדהייה שלו. מיד בסיום תהליך הקיעקוע, תקבלו הוראות טיפול לקעקוע. אם ברצונכם להמנע מדהיית קעקועים מהירה, הקפידו למלא אחר ההוראות באופן מדוייק.

בין הפרטים החשובים ביותר שעליהם יש להקפיד במהלך הימים הראשונים: המנעות מחשיפה מרובה לשמש, אי רחצה בים מכיוון שהמלח פוגע בקעקוע, אי רחצה בבריכה מכיוון שהכלור פוגע בקעקוע, איסור מוחלט על גירוד או שפשוף הקעקוע, בעיקר בימים הראשונים יש לשטוף את איזור הקעקוע היטב באמצעות מים וסבון ולאחר מכן למרוח את המשחה(דיפנול).

קרם עשיר בויטמין E

לצורך שמירה על האיזור המקועקע והגנה עליו מפני התייבשות מומלץ למרוח על האיזור קרם עשיר בויטמין E. הקרם יסייע לעור לשמור על הלחות הטבעית שבו ולקעקוע לשמור על צבעין למשך פרק זמן ארוך יותר.

בנוסף, במשך השבועיים-שלושה הראשונים מומלץ ללבוש בגדים רחבים ולהמנע מלבישת בגדים צמודים על גבי האיזור שבו נמצא הקעקוע החדש. איוורור האיזור יסייע להחלמה מהירה יותר של האזור.