כמה עולה קעקוע?

איך קובעים מחיר לקעקוע

כולנו כבר יודעים שקעקועים זה לא עניין זול במיוחד כאשר אתם רוצים עבודה גדולה ומושקעת, אך לא כל המכונים לוקחים את אותו הסכום על אותה העבודה המצב נכון להיום הוא שאתם יכולים להגיע למספר מכונים ובמכון אחד הסכום שתשמעו הוא הרבה יותר ממה שציפיתם אך במכון אחר הוא קטן בהרבה, הדבר נובע ממספר סיבות שמתחילות מגודל הקעקוע ועד תחזוקת הסטודיו, רוב המקעקעים יוכלו להגיד לכם את המחיר רק לאחר סיום ציור הסקיצה של הקעקוע. במאמר הבא נעבור על הסיבות שמשפיעות על המחיר הסופי של הקעקוע.


טוב אז מתחילים!

גודל הקעקוע – מחירון של קעקועים בדרך כלל נקבע על פי הגודל של הקעקוע, ככול שהוא גדול יותר כך הוא גם יעלה יותר, זה נכון מכיוון שככול שהקעקוע גדול יותר כך המקעקע צריך לעבוד יותר, אפשר להבין בערך כמה יעלה קעקוע על פי הגודל שלו אך אם זאת צריך להבין שככול שהקעקוע יותר מסובך הוא יעלה יותר, כמו כן צריך להבין שיש עוד הרבה פרמטרים שמשפעים על המחיר הסופי.

משך העבודה – בעלי מכונים רבים מתמחרים את המחיר של הקעקוע על פי שעות העבודה שייקח להם לעשות אותו, עבודה איטית היא בטוחה אך סביר להניח שהיא תעלה לכם יקר יותר, ככול שהקעקוע שבחרתם לעשות הוא גדול יותר או מורכב יותר כך גם משך העבודה שהמקעקע צריך לעבוד גדל

ותק/ניסיון – הכוונה לכמה זמן המקעקע עובד כבר בתחום, סביר להניח שמקעקע שיש לו ניסיון של עשרות שנים יעשה עבודה יותר טובה ממי שרק התחיל ובשל כך גם יגבה סכום גדול יותר. מקעקע בעל ניסיון יסתכל על הקעקוע בצורה מקצועית ובעלת ניסיון דבר שישפיע בצורה טובה על התוצאה הסופית, הדבר נכון לכל תחום, עסק חדש יגבה יותר מעסק ישן בעל ניסיון ושם. חשוב לציין כי הדבר נכון ברוב המקרים אך אם זאת יש לא מאט מקעקעים מתחילים שעושים עבודה יוצאת מין הכלל.

מורכבות הקעקוע – ככול שהקעקוע מורכב יותר ודורש יותר השקעה מצד המקעקע כך גם יגדל המחיר של אותו הקעקוע, גם אם הקעקוע קטן האומן צריך לעבוד בצורה מאוד איטית עקב כמות הפרטים שיש בקעקוע

1 

אף על פי זה שהקעקוע הזה לא על כל הגב הוא יעלה סכום כסף מאוד גבוה מכיוון שרמת ההשקעה בו מאוד גובהה רק תראו את כל הפרטים המינימליסטים דבר שמאוד קשה לעשות ויצרוך הרבה מאוד עבודה יסודית מצד המקעקע.

מיקום הקעקוע – למיקום הקעקוע יש גם השפעה על המחיר הסופי, מיקום רגיש בדרך כלל יעלה יותר והמחיר גם יעלה יותר ככול שהמקום יותר רגיש, כמו כן יש מקומות שהרבה יותר קשה לעבוד בהם ממקומות אחרים, אך הדבר משתנה ממקעקע למקעקע, קעקוע בעורף יכול להיות מיקום בעייתי למקעקע מסוים אך מקעקע אחר יכול להיות רגיל לזה.

                             קעקוע בצלעות ובבטן יכול להיות מיקום מאוד בעייתי  זה אזורים שבהם העור מאוד נמתח דבר שמצריך יותר עבודה למקעקע וגם מגדיל את הקעקוע עצמו

מיתוג המכון והמקעקע עצמו- ככול שהמכון והמקעקע מפורסם יותר סביר להניח שגם המחיר יעלה בו יותר, זאת מכיוון שאתם בטוחים שאתם תקבלו את התוצאה הכי טובה שאפשר, לא במקרה המכון והמקעקע התפרסמו בצורה טובה כזו.

תחזוקת ומיקום המכון – אתם צריכים להבין שתחזוקה של מכון בדיזינגוף סנטר תעלה הרבה יותר מאשר תחזוקה של מכון בחנות רגילה, שלא נדבר על תחזוקה של מכון שעובד בבית, הדבר משפיע רבות על המחיר של הקעקוע, מכון במרכז יגבה זכום גדול יותר על אותה העבודה ממכון שעובד בצפון או בדרום.

2

     צבע – קעקוע צבעוני יעלה הרבה יותר מקעקוע בשחור לבן, וככול שמספר הצבעים יעלה כך גם יעלה המחיר של אותו הקעקוע, הדבר לא נובע בערך כי צבע צבעוני עולה יותר מצבע שחור אך מכיוון שככול שיש יותר צבעים משך העבודה של המקעקע גדל.

 3

 

 

לסיכום אני רוצה לשתף אתכם במפשט ששמעתי בסטודיו סיאוקס 

"קח את הסכום שיעלה לך הקעקוע ותחלק אותו בכל יום שנשאר לך לחיות, רק ככה תדע אם שווה לך או לא"